Jump to content
Sign in to follow this  
Meow

[PORADNIK] Jak odzyskać skradzione konto Steam?

Recommended Posts

Witajcie!

Czasami spotykałam się z osobami, które nie wiedzą co zrobić, gdy ktoś ukradnie im konto Steam, w związku z czym napisałam ten Poradnik :) Miejmy nadzieję, że w przyszłości Wam się nie przyda, ale jeśli... :P

1. Wchodzimy na stronę: http://store.steampowered.com/i klikamy zakładkę "Pomoc".

Po wejściu wybieramy opcję "Account Issues" i klikamy "Odzyskiwanie utraconego konta Steam":

vwjfcq.jpg

2. Po dokonaniu wyboru zostaniemy przekierowani na stronę, na której uzyskamy informację, jakie dane potrzebne są do wysłania zgłoszenia do Pomocy Technicznej:

421ctz.jpg

Za dowód własności konta mogą posłużyć następujące informacje:

099n3o.jpg

Następnie przechodzimy do kontaktu z Pomocą techniczną Steam:

izmhww.jpg

3. Po kliknięciu w okienko otrzymujemy 2 opcje do wyboru: "Stwórz konto" lub "Zaloguj się". Pamiętajcie! Nie wpisujemy tam danych naszego konta Steam, więc jeśli wcześniej nie mieliście okazji założyć konta, zróbcie to teraz:

0iove1.jpg

0swvjz.jpg

Uwaga! Jeśli posiadacie e-maila na interia.pl, maile weryfikacyjne nie będą do Was przychodzić. Skorzystajcie z innej poczty.

4. Zarejestrowaniu się (werfikacja e-mail), zalogowaniu i ponownym wykonaniu kroku z punktu 1 pojawi się nam okno wyboru z automatycznie wybranymi opcjami:

3apclg.jpg

W 1 okienko należy wpisać Steam i wybrać odpowiednią miniaturkę:

g1g1mr.jpg

Po wykonaniu powyższych czynności, pojawi się nam okno, w którym możemy opisać swój problem. W temacie wpisujemy np. "Skradziono konto Steam", a w treści opisujemy sprawę w jakiej się kontaktujemy. Dobrze jest dopisać swój login (opcja z prawej), stare hasło do skradzionego konta oraz e-mail (poniżej), na którym konto było rejestrowane (musi być aktualny).

6djs85.jpg

5. Na odpowiedź czeka się ok. 2-3 dni. Po tym czasie otrzymacie od Supportu wiadomość, na którą będziecie musieli odpowiedzieć i zawrzeć w niej kilka informacji potwierdzających, że jest to Wasze konto (nie posiadam tej wiadomości, więc wstawię zdjęcie przykładowego e-maila):

3mod_1404590676__e-mail_steam.jpg

6. Po przesłaniu wymaganych informacji ponownie nastąpi oczekiwanie przez ok. 2-3 dni. W wiadomości zwrotnej otrzymacie nowe hasło, które będziecie musieli wprowadzić ręcznie (nie kopiować).

Mam nadzieję, że nie będziecie musieli nigdy korzystać z tego Poradnika ;) Poradnik nie jest kopiowany, w chwili obecnej chyba nie znajdziecie nigdzie bardziej aktualnego, ponieważ wszystkie są tworzone na podstawie zasady "kopiuj/wklej", a mój wykonany jest na bieżąco (przed chwilą), co kosztowało mnie sporo pracy. Screeny są mojego autorstwa.

Poradnik wykonany dla CS-Ultra.pl. Zakaz kopiowania bez podania odnośnika do tego wątku.

Kolor czerwony użyty w celu podkreślenia ważnych informacji.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this