Jump to content
Sign in to follow this  
edeeN

Raport: ataki DDoS częstsze o 71% w ciągu ostatniego roku

Recommended Posts

Raport Akamai dotyczy trzeciego kwartału bieżącego roku. W środku znajdziemy zarówno zobrazowanie ostatnich trendów w sieci, aplikacjach w chmurze czy bezpieczeństwie, jak też i analizę wzrostu zagrożeń związanych z bezpieczeństwem danych oraz integralnością serwerów. Według raportu pomiędzy lipcem a wrześniem bieżącego roku znacząco zwiększyła się liczba i rozmiar przeprowadzanych na całym świecie ataków DDoS. Gdyby porównać liczby z poprzednim rokiem, okaże się, że intensywność ataków wzrosła o 71%.

 

 

dorkbot_p.jpg

Raport Akamai: najwięcej ataków DDoS to Chiny

Jednym z rekordów, jakie pobito w zakresie ataków na sieć, był botnet Mirai, który zdjął stronę Krebs on Security przy pomocy ruchu sięgającego 620 gigabitów na sekundę. W tym samym kwartale 19 ataków DDoS operowało ruchem ponad 100 gigabitów na sekundę. Co ciekawe, z danych zebranych przez Akamai wynika, że za atakami stoi generalnie trójka państw. Z Chin pochodzi 30% ataków, z USA 22%, zaś na trzecim miejscu plasuje się Wielka Brytania z 16% ataków DDoS. Pozostała ćwiartka to m.in. Francja (9%) czy Japonia (4%) i Niemcy (3%).

Interesujące jest to, że w stosunku do ostatniego roku źródło ataków pochodzących z USA spadło o 65%, choć nie wiadomo czy w kontekście chińskich hakerów jest to szczególnie dobra wiadomość. Raport pokazuje, że kwestie infrastrukturalne w internecie stały się palącym problemem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę choćby internet rzeczy i ostatnią aferę, jaka się z nim wiąże.

 

Źródło: komputerswiat.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×